Ciągle rosnące wymagania klientów sprawiają, że każdy producent opakowań musi iść z duchem czasu aby zaspokoić potrzeby rynku. W mediach społecznościowych przedsiębiorcy reklamują swoje produkty zdjęciami wysokiej rozdzielczości, na których żaden szczegół nie umknie uwadze odbiorcy. Dlatego szary, tradycyjny karton, coraz częściej musi być zastąpiony nowocześniejszymi rozwiązaniami. 

Firma Lege Opakowania oferuje szeroką gamę tektur specjalnych, które nie tylko zapewnią bezpieczeństwo Twoim produktom, ale dzięki atrakcyjnemu wyglądowi, będą też świetnie się prezentować. Doskonałym przykładem są tektury barwione w masie.

Specjalistyczna technologia dla Twoich potrzeb

Karton i opakowania z tektury już od wielu lat cieszą się dobrą prasą. Rozwój technologiczny tej branży sprawił, że tektura falista stała się symbolem nowoczesnej i ekologicznej przyszłości. Technologia barwienia w masie polegająca na użyciu barwnika jeszcze przed uformowaniem arkuszy z masy papierowej sprawia, że otrzymujemy produkt o niespotykanych dotąd właściwościach. 

Wszystkie kolory tęczy a nawet więcej

Opakowania kartonowe wykonane tą metodą, podkreślą wyjątkowość i unikatowy charakter każdego produktu. Tektura barwiona w masie to bogactwo pięknych i wyrazistych kolorów. Papier barwiony jest całościowo, co sprawia, że barwa jest równomierna i intensywna. Barwione są nie tylko zewnętrzne warstwy papieru, lecz także warstwa pofalowana. Dzięki temu przekrój tektury, widoczny w wielu konstrukcjach opakowań nie jest biały lub szary, lecz doskonale komponuje się z wierzchnią warstwą opakowania.

 

We wszystkich kształtach i rozmiarach

Tektura barwiona w masie, to także bogactwo form i kształtów. Dzięki temu, że dostępna jest w różnych formatach i gramaturach, wykonane z niej opakowania kartonowe są stosowane w wielu branżach. Idealnie nadaje się do produkcji eleganckich opakowań dla towarów luksusowych i wymagających szczególnie pięknej oprawy. Największym powodzeniem tektura barwiona cieszy się w branży kosmetycznej. Doskonale komponuje się z uszlachetnieniem takimi jak tłoczenia. Gramatura oraz rodzaj fali dobierane są indywidualnie według potrzeb klientów.

 

Nie tylko opakowania

Opakowania kartonowe to jednak tylko jedna z wielu możliwości jakie oferuje tektura barwiona w masie. Z powodzeniem można ją stosować do wykonania kolorowych kopert. Dużą popularnością cieszą się też wizytówki wykonane tą metodą. Wybór odpowiedniego koloru, np. czarnego lub czerwonego, gwarantuje, że wizytówka od razu przyciągnie uwagę.