Tektura falista jest stosowana dziś na całym świecie. Tysiące firm z różnych branż znajdują zastosowanie dla tego wszechstronnego tworzywa. Co jest przyczyną tej spektakularnej kariery? Dlaczego karton,choć przecież znany od wielu lat, z roku na rok cieszy się coraz większą popularnością?

Jedną z przyczyn, obok dostępności i ceny jest uniwersalność. Tektura falista dzięki zastosowaniu nowoczesnych uszlachetnień, zyskuje szereg pożądanych właściwości. Lege Opakowania oferuje całą gamę możliwości personalizacji i uszlachetnień opakowań, zapoznaj się z ofertą już dziś!

Wilgoć nie jest problemem (water resistance +10)

Współczesne opakowania kartonowe nadają się również do produktów, które dawniej wymagały puszek lub butelek. Przykładem może być żywność, ale możliwości jest znacznie więcej. Z myślą o tego typu wymagających produktach stworzono opakowania z barierą wodną lub tłuszczową. Do takich opakowań idealnie sprawdzi się tektura laminowana różnego rodzaju foliami (np. PET, PO, aluminium). Dzięki specjalnemu pokryciu tektura falista staje się materiałem łączącym najlepsze właściwości wszystkich wykorzystanych do jej produkcji składników. Ta technologia poprawia też trwałość opakowania i dodatkowo zabezpiecza produkt w transporcie.

 

Zwiększona odporność na ogień (fire resistance +10)

Spośród tektur laminowanych i specjalnych wyróżniamy też tekturę trudnopalną. Wykorzystuje się ją najczęściej do produkcji kartonów przeznaczonych do archiwów. Dzięki zastosowaniu tego typu zabezpieczeń skutki ewentualnego zaprószenia ognia są nieporównywalnie mniejsze niż w przypadku tradycyjnego kartonu. Ogień rozprzestrzenia się wolniej i zatrzymuje się na opakowaniu, dzięki czemu zawartość jest bezpieczna. Taką tekturę uzyskujemy z papierów, które zostają zaimpregnowane lub nasączone dzięki czemu zyskują dodatkowe właściwości, które zmniejszają palność papieru.

Design na pierwszym miejscu

Tektura laminowana daje możliwości wyboru faktury wykończenia. Matowe, błyszczące – wszystko, czego możesz potrzebować by stworzyć unikatowe opakowania kartonowe, które wyróżnią Twój produkt na tle konkurencji.
Liczne możliwości jakie oferuje tektura laminowana są chętnie wykorzystywane przez twórców opakowań do tworzenia coraz odważniejszych projektów. Dzięki nim sprawisz, że każdy Twój produkt zyska godną oprawę.

Prawo po twojej stronie

Projektując opakowania tekturowe nie można zapomnieć o kwestiach prawnych. NIektóre produkty wymagają opakowań posiadających certyfikaty. Temat ten bliski jest również firmom eksportującym swoje towary za granicę. Zastosowanie wybranych uszlachetnień daje możliwość nadania opakowaniu właściwości, dzięki którym uzyskanie certyfikatu nie przysporzy problemu.