Chyba dla żadnej innej gałęzi gospodarki opakowanie nie jest tak ważne, jak dla logistyki. Każdego dnia, na drogach, na torach, na wodzie i w powietrzu, transportowane są tysiące ton towarów, zapakowanych w kartony klapowe. Tektura falista to sprawdzone rozwiązanie, na które stawiają firmy logistyczne na całym świecie.

Dlaczego opakowania kartonowe są tak popularne?

Ogromna popularność opakowań kartonowych  wynika w dużej mierze z ich dostępności i niskiej ceny. Szybkie terminy realizacji sprawiają, że firmy nie mają problemu z zaopatrzeniem się w potrzebne opakowania. Karton stosowany w logistyce nie podnosi kosztów transportu, dzięki czemu jego stosowanie jest opłacalne.

Tektura falista – trwałość i bezpieczeństwo

Jednym z głównych zadań, jakie spełniają w logistyce opakowania kartonowe, jest zapewnienie bezpieczeństwa transportowanych towarów. Wysoka trwałość jaką charakteryzuje się tektura falista, gwarantuje, że przesyłka dotrze do miejsca przeznaczenia nienaruszona. Aby skutecznie wyeliminować możliwość uszkodzeń mechanicznych w transporcie, kartony klapowe stosowane są nie tylko jako opakowania indywidualne, mogą służyć także jako opakowania zbiorcze. Opakowania kartonowe są dostosowane do transportu hurtowego. Można je układać piętrowo, dzięki czemu dostosowują się do przestrzeni ładunkowej każdego pojazdu. Mniej uszkodzonych w transporcie towarów przekłada się na zadowolenie klientów i brak reklamacji.

 

Kartony klapowe to szeroka gama kształtów i rozmiarów

Dzięki zastosowaniu nowoczesnych technologii dostawcy opakowań kartonowych są w stanie zaspokoić zróżnicowane potrzeby odbiorców. Tektura falista jest materiałem umożliwiającym produkcję trwałych opakowań w wielu kształtach, dostosowanych również do nietypowych towarów. Zastosowanie dodatkowych przekładek jeszcze bardziej zwiększa uniwersalność tego rozwiązania. W przypadku towarów szczególnie delikatnych lub transportowanych na duże odległości, zastosowanie znajdują kartony klapowe z tektury 5 warstwowej. Wykazują one dużą odporność na uderzenia i zgniatanie. Odpowiednio dobrane opakowania kartonowe zachowują pierwotny kształt przez całą podróż.

kartony klapowe

Tektura falista laminowana czyli opakowania odporne na wilgoć i zabrudzenia

W niektórych sytuacjach warunki transportu są szczególnie trudne, a opakowania bywają narażone na czynniki atmosferyczne. W takich przypadkach konieczne jest zastosowanie materiałów odpornych na wilgoć i zabrudzenia. Opakowania kartonowe zyskują te cechy dzięki zastosowaniu nowoczesnych technik laminowania, lakierowania i silikonowania. Kartony wykonane tymi metodami znajdują szerokie zastosowanie w wielu branżach. Karton to opakowanie, na którym można polegać, dzięki czemu jest podstawą stabilnego łańcucha dostaw.

Po transporcie, czyli co zrobić ze zużytym opakowaniem

Każde opakowanie jest tymczasowe. Czy ma służyć jedynie do transportu hurtowego, czy też towarzyszy produktowi aż do domu konsumenta, w końcu przychodzi moment, gdy nie jest już potrzebne. Wówczas ważne jest, aby dało się je łatwo i bez przeszkód zutylizować. Nie tylko rosnące wymagania klientów, ale również przepisy wymuszają coraz częściej stosowanie produktów ekologicznych. Dzięki użyciu do produkcji materiałów z recyklingu, opakowania kartonowe są najlepszym rozwiązaniem. Opakowania z tektury falistej to krok w stronę czystego środowiska i odpowiedzialnego biznesu.