Minimalistyczne ekologiczne opakowania zwrotne


Firma Deep Trip potrzebowała minimalistycznego, estetycznego,  ekologicznego i zwrotnego opakowania, które swoim designem nawiązywało do filozofii firmy, która propaguje życie w zgodzie z naturą.

DEEP TRIP to polska marka odzieżowa inspirowana naturą, przygodą i zabawą. To również filozofia życia. Jej właścicielki dużą wagę przywiązują do zrównoważonego i przyjaznego środowisku cyklu produkcji oraz dostawy.

„Należymy do programu Sklepy Wolne od Futer (Fur Free Retailer), maksymalnie ograniczamy zużycie plastiku, hołdujemy zasadzie zero waste, wykorzystując resztki materiałów do produkcji nowych, wybieramy jakość, a nie ilość, co wpisuje nas w ducha minimalizmu, stawiamy na tkaniny i dzianiny made in Poland, korzystamy z ekologicznych rozwiązań – papierowych opakowań i folii z recyklingu, znakowania produktów bawełnianymi sznureczkami i papierowymi metkami, opakowań do wysyłki, które klienci mogą wykorzystać do zwrotu lub wymiany”.
Elżbieta Kasprzyk

CEO

Estetyka i minimalizm opakowania

Podkreślając swoją pozycję na rynku marka Deep Trip stawia nie tylko na wysoką jakość odzieży, ale także na dopracowaną komunikację wizualną, kładąc duży nacisk na opakowania, które w pełni oddają ducha firmy.

Nasi specjaliści zaproponowali wybór pudełka fasonowego, zwrotnego, wykonanego z tektury falistej w kolorze brązowym. Wykorzystana tektura (FALA E), zapewniła trwałą konstrukcję kartonu, a jej naturalny kolor stanowił idealne tło dla projektu graficznego. Wykonany 1 kolorem (czarnym) nadruk idealnie wpisywał się w filozofię marki. Wybór takiej techniki druku umożliwił druk dużej ilości opakowań w wysokiej jakości przy jednoczesnej oszczędności kosztów. Kartony zostały wyposażone w tasiemkę zrywającą ułatwiającą otwierania pudełka oraz wzbogacone paskiem klejowymi umożliwiającym zwrot towaru w tym samym opakowaniu.

 

Optymalizacja i wygoda

W efekcie powstało minimalistycze, ekologiczne, oryginalne i funkcjonalne pudełko, które docenili klienci marki. Dzięki pomocy naszych specjalistów udało się zoptymalizować proces zamawiania opakowań. Firma składa 4 duże zamówienie na cały rok, dzięki czemu cały proces jest szybszy i wygodniejszy, a wielkość zamówienia redukuje koszt jednostkowy opakowania.

 

kartony klapowe